Dzieci Hioba. Wiek XX

 

Spektakl na podstawie „Pieśni o zamordowanym żydowskim narodzie” Icchaka Kacenelsona w przekładzie Jerzego Ficowskiego.

Prezentujemy przedstawienie, które powstaje ku pamięci milionów pomordowanych w czasie Holocaustu, a także wszystkich cierpiących i nieszczęśliwych, na których spadają ciosy losu i przeznaczenia.
Uwaga, to nie jest kolejna historia o tragicznych losach Żydów. To wyznanie autentycznej ofiary Holocaustu. Przywrócona do życia, własnymi ustami opowie swoje losy. Wciągnie do getta, zaprosi w podróż bydlęcym wagonem oraz zwabi do baraków Auschwitz.
Twórcy podają w wątpliwość, czy zakład o Hioba zawarty między Bogiem a Szatanem tysiące lat temu, został rozwiązany i czy przypadkiem nie dotyczy w dalszym ciągu nas wszystkich…
Spektakl wypełniony żydowskimi pieśniami jest hołdem dla wszystkich pomordowanych, niezależnie od tego kim byli, kiedy żyli i przez kogo zostali zgładzeni. Widowisko jest także wyrazem szacunku i respektu dla tych, którzy poświęcali swoje życie, ratując innych w czasach terroru i szalejącej nienawiści.
Zapraszamy zarówno dorosłych, którym tamte czasy wciąż tkwią w pamięci, jak i młodzież po swoistą naukę i lekcję historii.
Ku pamięci.

Premiera 18 i 19 marca 2016

Spektakl z muzyką na żywo:

Anna Siciak – skrzypce
Dariusz Kot – akordeon
Wojciech Jajuga – kontrabas

 

 

fot. Maciej Mikulski

 
 

 

2016-03-18

Małgorzata Pruchnik-Chołka Michał Chołka Marek Kępiński

Sławomir Gaudyn

Katarzyna Tanasiewicz-Trzyna

Dariusz Kot

Dariusz Brojek

85 min

Karolina Dańczyszyn