Wesołe kumoszki z Windsoru

Prześmieszna i przeciekawa komedia wielkiego mistrza… tragedii. Akcja sztuki osnuta jest wokół damsko-męskich intryg. Rubaszny sir John Falstaff postanawia uwieść równocześnie dwie zamężnę mieszczki. Biedak nie wie jednak, że obie panie są bliskimi przyjaciółkami i ani myślą puścić mu tych zapędów płazem. Pani Page i Pani Ford szykują okrutną zemstę w postaci serii żartów, które raz na zawsze mają odstraszyć zuchwałego szlachcica od polowań na wdzięki uczciwych mężatek i… sakiewki ich mężów. Ale na tym nie koniec… Tym perypetiom towarzyszą inne, w których udział biorą bardzo charakterystyczni i charakterni bohaterowie.

Zdrada, zazdrość, chciwość i ogromna doza humoru na scenie, która łączy teatralne tradycje z nowoczesnością. Zapraszamy w podróż wehikułem czasu zmierzającym prosto do mieszczańskiej Anglii przełomu XVI i XVII wieku.

 

Fot. Maciej Rałowski

 

2020-09-18

Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Małgorzata Machowska, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Karol Kadłubiec, Wojciech Kwiatkowski (gościnnie), Michał Kurek (gościnnie) / Jakub Gąsior, Mateusz Marczydło, Adam Mężyk, Piotr Mieczysław Napieraj, Kacper Pilch, Bartosz Rułka (gościnnie), Tomasz Schimscheiner (gościnnie), Stanisław Twaróg

William Szekspir

Paweł Aigner

Piotr Klimek

Stanisław Barańczak

Magdalena Gajewska

Zofia de Ines

Weronika Krupa

195 min (1 przerwa)

Mateusz Mikoś

Anna Jochym