Wizyta Starszej Pani

Wizyta starszej pani to przede wszystkim historia społeczności małego miasteczka – społeczności, która – jak w klasycznej tragedii antycznej – została postawiona wobec fundamentalnych, ontologicznych pytań o normy etyczne i moralne, którymi powinien się kierować każdy myślący człowiek:  o to, jak żyć godnie, nie robiąc tego kosztem innych.

Spektakl staje się pretekstem do ukazania postaw moralnych i etycznych poszczególnych bohaterów. Finalnie nikt nie wygrywa. Każdy mieszkaniec miasteczka ulega pokusie poprawy swego losu, ostatecznie godząc się na zbrodnię.

Twórcy nie stronią od scen komediowych, choć w efektem jest gorzka diagnoza postaw moralnych współczesnych europejskich społeczeństw i elit władzy.

__________________________________________________
 
Dofinansowano z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teatr im. Wandy Siemaszkowej jest instytucją artystyczną województwa podkarpackiego.
 
Fot. Maciej Rałowski
2022-08-19

Joanna Baran-Marczydło, Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Małgorzata Machowska, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Katarzyna Krupa (gościnnie), Dagny Mikoś, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Paulina Sobiś, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Jakub Gąsior, Józef Hamkało, Adam Mężyk, Szymon Mytych (gościnnie), Piotr Mieczysław Napieraj, Kacper Pilch, Łukasz Wolak (gościnnie), Robert Żurek.

Friedrich Dürrenmatt

Robert Czechowski

Irena i Egon Noganowscy

Jan Polivka

Elżbieta Terlikowska

Piotr Pawlik

Benyamin Neogenn Lindner

135 min (1 przerwa)