Logotyp
fotografia Kacpra Pilcha

KACPER PILCH

– aktor filmowy, teatralny, konferansjer, performer, lektor. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego we Wrocławiu (Wydział Aktorski, 2016). W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie debiutował w 2019 roku rolą Korowiewa w „Mistrzu i Małgorzacie” w reż. Cezarego Ibera.

Zadebiutował w 2015 roku w roli Antka we Wrocławskim Teatrze Współczesnym w spektaklu galowym w reżyserii Cezarego Ibera. W 2016 roku zagrał Piaskowego Dziadka w czytaniu performatywnym „Holoubek, syn Picassa” w reżyserii Pawła Świątka w ramach cyklu „Czynne poniedziałki” w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W Teatrze PWST zagrał w trzech spektaklach dyplomowych: „Przypadek Klary” w reżyserii Elżbiety Czaplińskiej-Mrozek, „Lew na ulicy” w reżyserii Cezarego Ibera, „Wesele” w reżyserii Moniki Strzępki. W filmie fabularnym „Memento Mori” w reż. Krzysztofa Rymszy jest odtwórcą głównej roli Tomasza Kleinerta (2019), w filmie „Świadomość” w reż. Mateusza Cejnóga wykreował postać Artura (2020). Obecnie związany z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Serialowo związany z „Na dobre i na złe” jako Dziki, czy Maciej Talocci w serialu „Jagiellonowie”, a także w pomniejszych rolach w serialach: „Swaci”, „Klangor”, „Receptura” czy „Pierwsza Miłość”.

 

Najważniejsze role:

– Korowiew w spektaklu „Mistrz i Małgorzata”, reż. C. Iber

– Burmistrz w spektaklu „Wizyta starszej Pani”, reż. R. Czechowski

– Pleban Hugo Evans w spektaklu „Wesołe Kumoszki z Windsoru”, reż. P. Aigner

– Łukasz Ciepliński w spektaklu „Hiob’51”, reż. J. Nowara

– Cyryl w spektaklu „Iwona Księżniczka Burgunda”, reż. W. Śmigasiewicz

 

Nagrody:  

– Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz promocji miasta Rzeszowa

 

Informacje dodatkowe:

warsztaty:

– warsztaty z Jagodą Szelc „Psychodynamika pracy aktora i aktorki”

– międzynarodowe warsztaty teatralne w Accademia Nazionale „ArteDrammatica” w Spoleto

– Międzynarodowy Projekt Współpracy Teatralnej „MAGIC NET” w Amsterdamie

inne:

– założyciel i aktor „Teatru Grupa”, który zrealizował swoje spektakle w Teatrze Powszechnym w Warszawie, w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie i Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu

– pomysłodawca i twórca eksperymentu teatralno-filmowego pt. „Nieśmiertelny Pilch” na podstawie twórczości Jerzego Pilcha, składającego się z trzech odcinków, będącego pokłonem dla osobowości i całej twórczości tego „znanego nieznanego” pisarza.

 

Zajrzyj także:

Strona www: www.kacperpilch.com

FB: https://www.facebook.com/kacpil

IG: https://www.instagram.com/pilch_kacper/

 

Wizytówka uniwersalna: https://youtu.be/-gqrT3iTDwo

Skip to content