19 i 20 stycznia

19 i 20 styczniaJedna z najbardziej popularnych komedii światowego teatru na rzeszowskiej scenie. Bogaty, francuski wydawca Pierre Brochant co tydzień organizuje dla przyjaciół w swojej posiadłości „kolację dla głupca” – konkurs na przyprowadzenie największego nieudacznika i idioty, który zapewni towarzystwu najwięcej rozrywki.

François Pignon pozornie spełnia wszystkie wymagania, by stać się tytułowym „głupcem”. Nieświadomy gry, w którą zostaje wplątany, wprowadza prawdziwy zamęt w życie Pierre’a i to on bezwiednie staje się mistrzem ceremonii, co prowadzi do serii prześmiesznych sytuacji, gwarantując świetną rozrywkę widzom spektaklu.

Czas trwania: 120 min

 

Autor: Francis Veber

Reżyseria: Marcin Sławiński

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Koostiumy: Katarzyna Tanasiewicz-Trzyna

Muzyka: Jarosław Babula

Obsada: Joanna Baran-Marczydło/ Magdalena Kozikowska-Pieńko Beata Zarembianka / Małgorzata Pruchnik-Chołka, Robert Chodur, Waldemar Czyszak, Marek Kępiński, Adam Mężyk, Robert Żurek

Premiera: 23 września 2017

 

 

UWAGA! Posiadaczy Unijnego Certyfikatu Covid prosimy o wybór biletów z dopiskiem „paszport covid”. Przed wejściem na spektakl widz będzie poproszony o okazanie imiennego Certyfikatu szczepienia w wersji papierowej lub na urządzeniu mobilnym.