28 lutego - Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe na bis!

28 lutego - Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe na bis!Z okazji jubileuszu 25-lecia Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych przedłużamy tegoroczne świętowanie w Teatrze! Z karnawałem pożegnamy się trzema absolutnie wyjątkowymi wydarzeniami. 28 lutego zapraszamy na Finał intrygującego projektu Teatralny Speed Dating, Finisaż wystawy „Rze Design” oraz koncert Pawła Kaczmarczyka - jednego z najwybitniejszych kompozytorów i pianistów jazzowych młodego pokolenia!

godz. 16:30

Foyer

Finisaż wystawy „RZE design”

Spotkanie z twórcami ultranowoczesnej sztuki użytkowej, którą w teatralnym foyer można podziwiać od 22 lutego do 11 marca. To prace słuchaczy studiów podyplomowych kierunku Wzornictwo Przemysłowe i Druk3D Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Powstały pod kierunkiem pracowników naukowych uczelni – dr sztuk Krzysztofa Gronia, mgr sztuki Aleksandry Olczak, mgr Łukasza Szubarta i inż. arch. Kacpra Gronia.

 

godz. 18:00

Szajna Galeria

Teatralny Speed Dating – finał

Uroczysty finał pierwszej edycji Teatralnego Speed Datingu, na który w ramach nowej inicjatywy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Sceny Nowej Dramaturgii – zjadą się artyści z całej Polski. W teatralnym foyer przedstawią koncepcje realizacyjne, powstałe podczas krótkiego, twórczego spotkania przypominającego popularne „szybkie randki”. Reżyserzy i reżyserki z co najmniej dwoma realizacjami teatralnymi na koncie oraz autorzy i autorki dramatów, prozy, reportaży, poezji dobrali się w pary i stworzyli wizje, które będą rozwijać się dalej w kolejnych etapach Sceny Nowej Dramaturgii. Najciekawsze pomysły w przyszłości zaprezentowane zostaną w formie otwartych słuchowisk, instalacji teatralnych, czytań performatywnych, a nawet spektaklu, który ma szansę zaistnieć na deskach rzeszowskiego Teatru.

Kuratorami Sceny Nowej Dramaturgii są reżyserka Martyna Łyko oraz krytyk teatralny i dziennikarz Witold Mrozek.

 

godz. 20:00

Foyer

Koncert Pawła Kaczmarczyka

 

Koncertujący na całym świecie pianista jazzowy i kompozytor o wielkim dorobku i jeszcze większych planach. Nagrał sześć świetnie przyjętych albumów i wiele w roli sidemana, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.:

- nominację do Fryderyka

- sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazyny „Jazz Forum”

- pięć „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani

- Mateusza Trójki Polskiego Radia

- Kulturalny Odlot Gazety Wyborczej

 

Nie lubi dzielić muzyki na szufladki, bo jego twórczość z samego założenia ma wymykać się jednoznacznym określeniom. „Chcę, żeby moja muzyka poruszała – nie tylko wewnętrznie, emocjonalnie, ale także dosłownie i fizycznie. Chcę poderwać ludzi z foteli, dając im przy tym coś, co nie wyleci im z głowy chwilę po opuszczeniu koncertu czy wyłączeniu płyty.” – Paweł Kaczmarczyk.

 

Bilety: 40 zł na wszystkie wydarzenia!


Galeria: