"CHORY Z UROJENIA" znowu w trasie!Jeden z najznakomitszych spektakli Siemaszki - "Chory z urojenia" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza, mając żywo w pamięci fanstastyczne przyjęcie na Śląsku wyrusza w drugą trasę w ramach projektu TEATR POLSKA. Tym razem podbijemy lubelszczyznę a ostatnim przystankiem podróży będzie Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie.

Widzimy się w:
Zamościu 
04.11 | Zamojski Dom Kultury 
Chełmie
05.11 | Chełmski Dom Kultury 
Nowej Dębie 
06.11 | Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie


„Chory z urojenia” to doskonała komedia mistrza gatunku – Moliera. Znajdziemy w niej wszystko, do czego przyzwyczaił nas klasyk – pełnokrwiste, barwne postacie, arcyśmieszne sytuacje i zwroty akcji. Dodajmy do tego nieco sytuacyjnego humoru i niezwykle szybkie tempo, a wyjdzie nam mieszanka wręcz wybuchowa. Tekst, który powstał 345 lat temu wciąż jest niebywale aktualny, pełno w nim współczesnych kontekstów, a my, widzowie, możemy przejrzeć się w nim jak w lustrze, dostrzegając przywary, które pozostają niezmienne na przestrzeni wieków. 


TEATR POLSKA to ogólnopolski program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze. Celem programu TEATR POLSKA docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. W ramach programu TEATR POLSKA od 1 września do 30 listopada 2018 roku w objazd wyruszy 20 teatrów.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl

 

Organizator: