Dzień Kobiet w Teatrze

Dzień Kobiet w TeatrzeW tym roku do świętowania Dnia Kobiet zapraszamy już 5, 6 i 7 marca. Na Dużej Scenie będzie można obejrzeć muzyczny spektakl „Tańcz mnie. Cohen” w reżyserii Sławomira Gaudyna z songami legendarnego kanadyjskiego barda.

 

Leonard Cohen w swoich tekstach obdarowywał kobiety czułymi wyznaniami, ich twarze zdobiły okładki jego płyt, a głosy stały się rozpoznawalnym elementem niemal wszystkich przebojów. W jego życiu kobiet czarujących, inspirujących, mądrych, a także często opiekuńczych, choćby z uwagi na nawracające stany depresji, było wiele. Swoimi muzami czynił stałe partnerki, jak i te spotykane na co dzień.

„Tańcz mnie. Cohen” to spektakl o miłości, ale nie tylko… Scenariusz powstał na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena pełnych rozważań o miejscu człowieka we współczesnym świecie, całym mistycyzmie życia. W rolę Leonarda Cohena wciela się doskonale znany rzeszowskiej publiczności Robert Żurek. Na fortepianie akompaniuje mu Mikołaj Babula.

Przedstawienie miało premierę 22 lutego 2020 roku, ale z powodu czasowego zamknięcia teatrów spowodowanego pandemią COVID-19, zdążyli je zobaczyć nieliczni. Zbliżający się Dzień Kobiet jest więc świetną okazją do przeżycia historii artysty i człowieka zafascynowanego kobiecością.

Bilety na spektakle można zakupić w Kasach Teatru oraz przez stronę BILETY

Wydarzenia teatralne odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym. Widzowie mogą zająć 50% dostępnych miejsc. Obowiązkowe są także maseczki i dezynfekcja rąk.

 

 


Galeria: