„Grosze grają rolę” - Dzień Teatru Publicznego już za miesiąc!

„Grosze grają rolę” - Dzień Teatru Publicznego już za miesiąc!18 maja  po raz piąty będziemy obchodzić Dzień Teatru Publicznego . W tym dniu wystartuje też ogólnopolska akcja „Bilet do Teatru za 350 groszy” do której z radością dołączamy!

W jej ramach, w sobotę 18 maja o godz. 18.00 zagramy spektakl „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Cezarego Ibera. Bilety w cenie 350 groszy będzie można zakupić jedynie w tym dniu w kasie Teatru, którą otworzymy o godz. 12.00.

Bilet na przedstawienie za grosze to nie jedyna niespodzianka dla widzów, jaką z okazji Dnia Teatru Publicznego przygotowuje Teatr im. Wandy Siemaszkowej. Wszyscy, którym uda się zdobyć bilet, tuż po spektaklu za symboliczną złotówkę będą mogli wziąć udział w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Teatralnego, które poprowadzi dziennikarka TVP3 Rzeszów Anna Sabat.

Uwaga! Jedna osoba będzie mogła nabyć maksymalnie dwa bilety. Nie prowadzimy przedsprzedaży, ani rezerwacji miejsc!

O spektaklu

Pomysł Dnia Teatru Publicznego zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” będą grane przez cały tydzień – aż do 26 maja.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach Dnia Teatru Publicznego spektakli dostępne będą od 18 kwietnia na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie  Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

 

Spektakl grany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.