Kolacja dla głupca

Kolacja dla głupcaTeatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie już po raz kolejny przyłączy się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ, w ramach której w pierwszy weekend października tj. 1-2 października 2022 r. seniorzy będą mogli zakupić bilety na spektakle w cenie 15 zł. W tym czasie na Dużej Scenie zaplanowaliśmy  "KOLACJĘ DLA GŁUPCA" w reż. Marcina Sławińskiego.

Jedna z najbardziej popularnych komedii światowego teatru na rzeszowskiej scenie. Bogaty, francuski wydawca Pierre Brochant co tydzień organizuje dla przyjaciół w swojej posiadłości „kolację dla głupca” – konkurs na przyprowadzenie największego nieudacznika i idioty, który zapewni towarzystwu najwięcej rozrywki.

François Pignon pozornie spełnia wszystkie wymagania, by stać się tytułowym „głupcem”. Nieświadomy gry, w którą zostaje wplątany, wprowadza prawdziwy zamęt w życie Pierre’a i to on bezwiednie staje się mistrzem ceremonii, co prowadzi do serii prześmiesznych sytuacji, gwarantując świetną rozrywkę widzom spektaklu.