Koncert Pawła Kaczmarczyka na zakończenie 25. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych

Koncert Pawła Kaczmarczyka na zakończenie 25. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych28 lutego o godz. 20.00 zapraszamy do teatralnego foyer na muzyczne pożegnanie karnawału. Zwieńczeniem tegorocznych 25. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych będzie koncert Pawła Kaczmarczyka – znakomitego kompozytora i pianisty jazzowego młodego pokolenia!

 

Słuchając jak Paweł Kaczmarczyk wydobywa dźwięki z klawiszy, możemy zrozumieć, na czym polega pełnokrwista, pełna zaangażowania pianistyka jazzowa – tak o Pawle Kaczmarczyku na łamach „Chicago Tribune” pisał Howard Reich.

Paweł Kaczmarczyk - koncertujący na całym świecie pianista jazzowy i kompozytor o wielkim dorobku i jeszcze większych planach. Nagrał sześć świetnie przyjętych albumów i wiele w  roli sidemana, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia,  w tym m.in.:

- nominację do Fryderyka
- sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum"
- pięć „Oskarów Jazzowych" - Grand Prix Jazz Melomani
- Mateusza Trójki Polskiego Radia
- Kulturalny Odlot Gazety Wyborczej

Nie lubi dzielić muzyki na szufladki, bo jego twórczość z samego
założenia ma wymykać się̨ jednoznacznym określeniom.

 „Chcę, żeby moja muzyka poruszała - nie tylko wewnętrznie, emocjonalnie, ale
także dosłownie i fizycznie. Chcę poderwać ludzi z foteli, dając im
przy tym coś, co nie wyleci im z głowy chwilę po opuszczeniu koncertu
czy wyłączeniu płyty." - Paweł Kaczmarczyk.

 

Uwaga!

 

Bilety na koncert w cenie 40 zł uprawniają także do uczestnictwa w pozostałych wydarzeniach ostatniego dnia Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych – w Finisażu wystawy „Rze Design” oraz Finale Teatralnego Speed Datingu w ramach Sceny Nowej Dramaturgii.

Bilety

 


Galeria: