Konferencja prasowa przed prapremierą „Kiedy byłem małym chłopcem”

Konferencja prasowa przed prapremierą „Kiedy byłem małym chłopcem”Wyjątkowo nie w Teatrze, ale w  Klubokawiarni Rynek Główny – miejscu prapremiery i kolejnych pokazów spektaklu – odbyła się dziś konferencja prasowa przed prapremierą sztuki pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”. Ludzie mediów obejrzeli dwa muzyczne fragmenty przedstawienia, a następnie wzięli udział w dyskusji z twórcami i dyrekcją Teatru.

 

Jak na początku spotkania podkreśli dyrektor Jan Nowara, spektakl o Tadeuszu Nalepie jest kolejnym ukłonem Teatru w stronę wybitnych ludzi związanych z Podkarpaciem. Wcześniej sięgnęliśmy m.in. po osobę Zdzisława Beksińskiego, kardynała Adama Kozłowieckiego czy historię rodziny Ulmów. Swoimi prywatnymi pobudkami, które zdecydowały o powstaniu sztuki podzielił się z dziennikarzami pochodzący z Rzeszowa autor i reżyser spektaklu Tomasz Man. Aktorzy – Małgorzata Pruchnik-Chołka, Marcin Marzec i Michał Chołka -  opowiedzieli natomiast o intensywnych przygotowaniach... Aby odtworzyć muzykę legendarnej grupy Breakout, musieli w krótkim czasie nauczyć się gry na instrumentach!

Efekty pracy całego zespołu poznamy już w najbliższy weekend. Prapremiera odbędzie się 27 i 28 kwietnia w Klubokawiarni Rynek Główny w Rzeszowie (wejście do Podziemnej Trasy Turystycznej).

Media o premierze:

Ten koncert przeniesie nas w czasie

Nalepa "wraca" do Rzeszowa

Rzeczpospolita, Tomasz Man o spektaklu "Kiedy byłem małym chłopcem"

W sobotę premiera spektaklu „Kiedy byłem małym chłopcem”

 


Galeria: