Konferencja prasowa - "Sinobrody - nadzieja kobiet

Konferencja prasowa - "Sinobrody - nadzieja kobiet"Sinobrody – nadzieja kobiet" to napisana w 1997 roku sztuka Dei Loher – niemieckiej autorki, uznawanej za silną indywidualność w nurcie współczesnego teatru – „zbuntowanego”, poszukującego nowego języka, nowej formy. Najważniejsze czasopismo teatralne Niemiec „Theater Heute” dwukrotnie przyznało Dei Loher tytuł Autorki Roku (1993, 1997).

Spektakl reżyseruje Jakub Kasprzak – reżyser i dramatopisarz, lider Teatru Alatyr, zastępca dyrektora ds. artystycznych w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Studiował Wiedzę o Teatrze, ukończył z wyróżnieniem Wydział Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej. Jakub Kasprzak znany jest rzeszowskiej publiczności z realizacji czytania performatywnego Ostatni brat Bohdana Drozdowskiego w trakcie 23. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych.

Reżyser do współpracy zaprosił dwoje aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie: Dagny Ciporę, która ostatnio wykreowała rolę Edith Piaf w musicalu Jana Szurmieja. Na Małej Scenie im. Z. Kozienia występuje w przedstawieniu „Wenus w futrze”, którego premiera odbyła się w marcu 2015 roku. W postać Henryka wcieli się Sławomir Gaudyn – znany ostatnio rzeszowskiej publiczności przede wszystkim ze swych dokonań reżyserskich ("Serce bez granic", "Przygody Koziołka Matołka", "Dzieci Hioba. Wiek XX"). Będzie to pierwsza premiera Sławomira Gaudyna jako aktora na Małej Scenie im. Z. Kozienia, gdzie do tej pory występował „jedynie” dokonując zastępstwa w spektaklu "Wszystko, co wiem o mężczyznach i kobietach".

Dziękujemy za liczne przybycie na konferencję prasową dziennikarzom rzeszowskich i ogólnopolskich mediów.

Zapowiedzi spektaklu:

Seryjny morderca i Niewidoma w nowym spektaklu Siemaszkowej
"Dramat pt. „Sinobrody - nadzieja kobiet” autorstwa niemieckiej pisarki Dei Loher będzie miał premierę w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie już w ten piątek (11 maja). Reżyseruje Jakub Kasprzak, a w rolę kobiety i mężczyzny, między którymi toczy się sadomasochistyczna gra wcielą się Dagny Cipora i Sławomir Gaudyn. Spektakl jest tylko dla widzów dorosłych."

Alina Bosak
Biznesistyl.pl
9 maja 2018
Czytaj całość artykułu...

 

fot. Anna Petynia


Galeria: