Letnia Rezydencja Literacka

Letnia Rezydencja LiterackaTeatr im. Wandy Siemaszkowej prowadzi Scenę Nowej Dramaturgii i ogłasza nabór chętnych. Nabór obejmuje rezydencję dramatopisarską, która odbędzie się latem w Rzeszowie. Na czas pobytu Teatr oferuje zakwaterowanie i stypendium. Termin przesyłania zgłoszeń to 22 marca 2020. Szczegóły w regulaminie.

Letnia Rezydencja Literacka to pierwsza w Polsce oferta dla autorek i autorów tekstów, którzy chcą spróbować swoich sił w pisaniu dla teatru. W sesjach dopracowywania tekstu wezmą udział uznani praktycy reżyserii i dramaturgii.

Celem Sceny Nowej Dramaturgii, w której działania wpisuje się Letnia Rezydencja Literacka, jest rozwijanie projektów teatralnych i wspólna dyskusja nad tekstami. W sesjach dopracowywania projektów wezmą udział uznani praktycy reżyserii i dramaturgii. Jeden z tekstów powstałych w ramach działań Sceny Nowej Dramaturgii, wybrany decyzją dyrektora artystycznego Jana Nowary, zostanie wystawiony przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Wybrane projekty zostaną również zaprezentowane w formie czytań performatywnych, słuchowisk, czy instalacji teatralnych. Scena Nowej Dramaturgii to jednak przede wszystkim platforma spotkania i wymiany, możliwość interwencji twórczej, wsparcia i wspólnej pracy, a konkurs na inscenizację jest tylko „efektem ubocznym” tego spotkania.

Kuratorami Sceny Nowej Dramaturgii są Martyna Łyko i Witold Mrozek.

LETNIA REZYDENCJA LITERACKA, regulamin/ formularz zgłoszeniowy/ załączniki