MF TRANS/MISJE – Wchód Sztuki już za tydzień!  Relacja z konferencji prasowej

MF TRANS/MISJE – Wchód Sztuki już za tydzień! Relacja z konferencji prasowej14 sierpnia w Foyer naszego Teatru odbyła się konferencja prasowa poświęcona Międzynarodowemu Festiwalowi TRANS/MISJE – Wschód Sztuki Rzeszów-Batumi-Odessa-Wilno, który rozpocznie się już 22 sierpnia. Z dziennikarzami spotkali się dyrektor Festiwalu Jan Nowara oraz kurator Festiwalu Jadwiga Jagoda Skowron.

Jak na początku spotkania podkreślił dyrektor Jan Nowara, MF TRANS/MISJE – Wschód Sztuki to wydarzenie inspirowane zeszłorocznym sukcesem I edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk TRANS/MISJE Rzeszów-Koszyce-Ostrawa-Debreczyn-Lwów-Troki, a impreza pod hasłem „Wschód Sztuki” być może będzie kontynuowane w kolejnych latach z udziałem innych zagranicznych partnerów. Podstawą ideową wakacyjnych Festiwali organizowanych przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej jest interdyscyplinarność i wymiana kulturowej myśli pomiędzy krajami Europy Wschodniej.

 

MF TRANS/MISJE – Wschód Sztuki

 

Joanna Gościńska, Rzeszów News, “Trans/Misje. Wschód Sztuki” w Rzeszowie: spektakle, koncerty, filmy

 Alina Bosak, BIZNESiSTYL.pl, TRANS/MISJE z propozycjami dla fanów teatru i muzyki. Na co się wybrać

Polskie Radio24, Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE - Wschód Sztuki w Rzeszowi

Agnieszka Bojda, Radio Via, Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE - Wschód Sztuki

Aleksandra Kołodziejak, Gazeta Wyborcza, Festiwal TRANS/MISJE - Wschód Sztuki zostaje w Rzeszowie na stałe

Resinet.pl, Teatralna przerwa w Rzeszowie dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy

 


Galeria: