Międzynarodowy Dzień Teatru w "Siemaszce"

Międzynarodowy Dzień Teatru w "Siemaszce"Prezentujemy fotorelację z obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru i premiery "Sąsiadów" Michała Bałuckiego w reż. Waldemara Śmigasiewicza

 

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru (27 marca) zapraszamy na Premierę "Sąsiadów" Michała Bałuckiego w reż. Waldemara Śmigasiewicza, która odbędzie się 28 marca o 18:00 na Dużej Scenie!

    Sąsiedzi

Polaków portret własny, który uderza gorzką prawdą i autoironią. Przedstawiamy polityczną komedię, która bezlitośnie wyszydza narodowe przywary. Reżyser Waldemar Śmigasiewicz nie tylko mierzy się z mitem sarmatyzmu, ale zestawia go ze współcześnie pojmowaną polskością. Przedwyborcze spory galicyjskiej szlachty sprzed wieku uderzają swoją aktualnością, a przekonanie, że Polacy są narodem wybranym wielu widzom wyda się znajome. „Sąsiedzi” Michała Bałuckiego, to pretekst do rozmowy o naszym aktualnym portrecie zbiorowym. Spora dawka komizmu, mistrzowsko skrojone dialogi oraz gra aktorska na najwyższym poziomie to gwarancja wyśmienitej zabawy, która pozostawi po sobie ślad smutnej refleksji.

Reżyseria Waldemar Śmigasiewicz Scenografia Maciej Preyer Muzyka Mateusz Śmigasiewicz Inspicjent Andrzej Siedlecki Sufler Małgorzata Depta Czas trwania 170 min. (z przerwą)

Szczegóły o spektaklu znajdziesz tutaj

Zapraszamy!