"MISTRZ I MAŁGORZATA" ODWOŁANE SPEKTAKLE ❗️⚠️

"MISTRZ I MAŁGORZATA" ODWOŁANE SPEKTAKLE ❗️⚠️Szanowni Widzowie,
 
Z przykrością informujemy, że z powodu choroby jednego z członków zespołu aktorskiego zmuszeni jesteśmy odwołać dzisiejszy i jutrzejszy spektakl „Mistrz i Małgorzata”.
 
Bilety zakupione drogą internetową zwrócone zostaną automatycznie, zakupione zaś stacjonarnie zwrócić można w Kasie Teatru.
Mamy nadzieję na spotkanie z tym tytułem w marcu. Bilety dostępne są już na stronie teatru.
Dziękujemy za zrozumienie.
 
 

Czy arcydzieło światowej literatury, które od dziesiątków lat cieszy się powodzeniem i jest wystawiane na deskach teatrów całego świata, można jeszcze przedstawić w sposób odkrywczy? Czy najbardziej pomysłowe i oryginalne rozwiązania sceniczne mogą ogarnąć całe bogactwo genialnej powieści i iść w parze z jej głębokim przesłaniem?

Zapraszamy na elektryzujące wydarzenie artystyczne — pierwszą w historii rzeszowskiego Teatru inscenizację  "Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa!

Przygotowana z dużym rozmachem teatralnym, a zarazem wierna duchowi powieści inscenizacja, bez wątpienia dostarczy niezwykłych wrażeń —  zarówno wielbicielom twórczości Michaiła Bułhakowa, jak i tym, którzy dzięki teatrowi będą ją dopiero dla siebie odkrywać .

Miłosna historia Mistrza i Małgorzaty, biblijne wydarzenia w ogrodzie Piłata, seans czarnej magii w Teatrze Variété, wielki bal u samego Szatana. W spektaklu znajdą swoje miejsce wszystkie najważniejsze przestrzenie arcydzieła Michaiła Bułhakowa.
Bo „Mistrz i Małgorzata” to nie tylko fascynująca opowieść o mrocznym  świecie Wolanda. To  rzecz o fundamentalnych i ścierających się ze sobą pojęciach, jak dobro i zło, miłosierdzie i egoizm. Fantastyczna lekcja o dobrych ludziach, ich przywarach i o szatańskich sztuczkach — nie tylko w Moskwie lat 30-tych XX wieku. O czym jeszcze?


Autor: Michaił Bułhakow
Przekład: Grzegorz, Leokadia Anna i Igor Przebindowie
Dramaturgia, reżyseria, choreografia: Cezary Iber
Scenografia: Robert Rumas, Tomasz Brzeziński
Kostiumy: Marzena Wodziak
Muzyka: Maciej Zakrzewski
Wizualizacje: Michał Jankowski
Inspicjent, sufler: Małgorzata Depta
Obsada: Dagny Cipora, Klaudia Cygoń (gościnnie), Karolina Dańczyszyn, Żaneta Homa (gościnnie), Justyna Król, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Krzysztof Boczkowski (gościnnie) /
Tomasz Schimscheiner (gościnnie),  Robert Chodur, Waldemar Czyszak, Sławomir Gaudyn, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Michał Kurek (gościnnie), Paweł Majchrowski (gościnnie), Adam Mężyk, Mateusz Mikoś, Grzegorz Pawłowski /  Wojeciech Kwiatkowski (gościnnie), Kacper Pilch (gościnnie), Stanisław Twaróg (gościnnie), Robert Żurek

 

Krzysztofa Boczkowskiego – Tomasz Schimscheiner (gościnnie) i zamiast Grzegorza Pawłowskiego – Wojciech Kwiatkowski (gościnnie).


Czas trwania: ok. 200 minut (1 antrakt)


Premiera: 30 marca 2019 r., Duża Scena