Nowa premiera Młodej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Nowa premiera Młodej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w RzeszowiePo doskonale przyjętym pokazie przedpremierowym, „Kalejdoskop Fredrowski” – nowa produkcja Młodej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, powraca na deski Szajna Galerii.

Młoda Scena, działająca od 2018 roku pod kierownictwem aktorki i reżyserki Barbary Napieraj, ma już na swoim koncie kilka produkcji, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem widzów. Tym razem, z okazji Roku Fredry, przygotowali wyjątkową komplikację jego tekstów, na którą składają się historie zaczerpnięte z „Męża i żony” oraz „Ślubów panieńskich”. Młodzi aktorzy i aktorki wspólnie pochylili się nad pytaniem, co twórczość tego wybitnego komediopisarza może dać dziś współczesnym czytelnikom?

„Jego pisane wierszem utwory stanowią materiał trudny, obarczony silnym rymem, a realia sztuk mogą wydawać się muzealne. Jak więc sobie z nim poradzić? Nasz spektakl łączy fragmenty „Męża i żony” oraz „Ślubów panieńskich”, dodając do nich szczyptę współczesności. Czy zaowocuje to wspólną pointą? Czy Aniela i Klara to przyszłe Elwiry? Czy Gucio i Albin będą musieli przebaczyć swoim żonom, a żony – mężom?” – opowiada o spektaklu reżyserka Barbara Napieraj.

Młoda Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza widzów do wspólnej podróży przez twórczość Aleksandra Fredry podczas pokazów premierowych, które odbędą się 28 i 29 października o godz. 16:00 w Szajna Galerii.

_______

„Kalejdoskop Fredrowski”

Reżyseria: Barbara Napieraj
Obsada: Karol Ficek, Dominika Cynkarz, Franciszek Pękala, Jagoda Szuberla, Łukasz Wolak, Milena Dunaj, Jacek Ombach, Natalia Małżycka, Magdalena Gąsior, Hubert Chodorowski, Wiktor Boczkaj
Scenografia i kostiumy: Weronika Krupa

premiera: 28, 29 października godz. 16:00 | Szajna Galeria


 

_____________________________________________________________

Projekt realizowany w ra­mach Przestrzeni Sztuki.