Ostatnie wolne miejsca na spektakl „Popiełuszko”! Jedyna taka okazja w Rzeszowie!

Ostatnie wolne miejsca na spektakl „Popiełuszko”! Jedyna taka okazja w Rzeszowie!Przypominamy, że mamy dosłownie ostatnie wolne miejsca na spektakl „Popiełuszko” w wykonaniu artystów Teatru Dramatycznego z Białegostoku, w promocyjnej cenie 30 zł! To pierwsza i jedyna w Polsce realizacja spektaklu na podstawie biografii tej wyjątkowej postaci – ikony „Solidarności”! Mamy jeszcze wolne miejsca na dodatkowy spektakl o godz. 16:00 w dniu 12 stycznia! Ten wyjątkowy spektakl wyreżyserował Jan Nowara, zaś główną rolę gra Jakub Lasota, aktor pochodzący z Mielca! Zainteresowanie tytułem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania!

Ksiądz Jerzy Popiełuszko połączył w sobie to, co ludzkie – z tym, co boskie. Człowieczeństwo ze świętością. Ten niepozorny kapłan stał się ikoną narodu i wiary. Głosił miłość i prawdę – tylko tyle i aż tyle. I choć dziś może się to wydawać, szczególnie młodym ludziom, niewiarygodne – siła tego przekazu zagroziła tak bardzo rządzącym w Polsce komunistom, że postanowili księdza zamordować. A ponieważ żywili wobec niego i Kościoła wściekłą nienawiść, to zgotowali mu prawdziwą drogę krzyżową i śmierć w męczarniach. Chcieli go unicestwić, a tymczasem wzniecili niezwykły kult.

Spektakl Jana Nowary to misterium życia i śmierci Księdza Jerzego, zbudowane z okruchów jego życia i bolesnych splotów jego męki. Popiełuszko jak Chrystus składający z siebie ofiarę – na ołtarzu wiary i ojczyzny. Skromny kapłan, który okupił swoim życiem naszą wolność. Godny pamięci!

Premiera: 21 października 2017 r.

Czas trwania:  ok. 70 minut

Bilety: 30 zł