Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu TeatralnegoDrodzy Widzowie! Zapraszamy na pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Teatralnego, które odbędzie się 12 października 2017 roku o godz. 18:00. Wspólnie obejrzymy spektakl "Serce bez granic", a następnie przeniesiemy się w kameralne miejsce, by porozmawiać o spektaklu. Spotkanie poprowadzi Joanna Sarnecka, edukatorka teatralna współpracująca z naszym Teatrem. ______

"Serce bez granic" to teatralny portret kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, obywatela Polski i Zambii, pierwszego arcybiskupa Lusaki. Ten Wielki Apostoł Afryki, najwyższy dostojnik Kościoła zambijskiego, który 61 lat swojego życia poświęcił mieszkańcom kontynentu afrykańskiego, urodził się i wychował w Hucie Komorowskiej k. Kolbuszowej.

W scenariuszu do spektaklu wykorzystano fragmenty książek: „Moja Afryka, moje Chingombe – dzieje misjonarza opisane w listach do przyjaciół” (Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy, 1998) oraz „Ucisk i strapienie” autorstwa Adama Kozłowieckiego (Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy, 1967).

______

Liczba miejsc jest ograniczona! Rezerwacji można dokonać pod nr tel. 661 559 123.