Poezja w teatrze - koncert  + warsztaty wokalno-dykcyjne

Poezja w teatrze - koncert + warsztaty wokalno-dykcyjne 

 

„Poezja w teatrze” to nowa formuła zainicjowana przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, zorganizowana dzięki współpracy z prężnie rozwijającym się na Podkarpaciu środowiskiem poetyckim. Ostatnie wydarzenia zorganizowane w ramach projektu będącego częścią Przestrzeni Sztuki, przyciągnęły fanów poezji Wisławy Szymborskiej na warsztaty z tworzenia kolaży oraz na koncert „Loteryjka u Pani Wisławy”, który odbył się w Rzeszowskich Piwnicach. Już 21 października Siemaszkowa zaprasza na występ zespołu Wieża Bajzel, który odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51.

 

Jak mówią o sobie artystki Wieży Bajzel – to zespół, nie projekt. Trio, o którego sile decydują kobiece umysły, ręce i struny głosowe. Aktywnie koncertują i zdobywają coraz większą publikę. W 2022 wydały epkę "Fale", której producentem jest Tomek "Harry" Waldowski. Zespół tworzą: Miruna Chypś (wokal, synth), Aleksandra Siemieniuk (gitara), Katarzyna Garncarek (gitara, chórek) – trzy kobiety, które związały fale i muzyka.

 

Łączą porządek z bajzlem, plus z minusem oraz dżing z dżangiem, bo czują, że na styku gatunków dzieją się najciekawsze rzeczy. Tworzą w każdej konfiguracji czasowo-przestrzennej: na próbach, spontanicznie podczas wakacyjnych wyjazdów, czasem niechcący – idąc ulicą. Uwielbiają ten proces.

 

"Każda z naszych piosenek powstawała w innych okolicznościach i każdą jesteśmy w stanie zagrać na różne sposoby: cicho i głośno, akustycznie i elektrycznie, analogowo i elektronicznie. Gramy to, co lubimy, nie to co trzeba. Staramy się, żeby piosenki mówiły o czymś." – mówią członkinie zespołu.

Najlepiej brzmią na żywo, a koncerty i festiwale to ich żywioł. Laureatki kilku ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej, w tym zwyciężczynie Grand Prix 55. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (2019), gdzie dodatkowo doceniono je Nagrodą im. Wojtka Bellona za tekst do utworu "ĄŚĆŹŃ". To wydarzenie pociągnęło za sobą kolejne – m.in. występ w programie "Słownik polsko@polski" Jana Miodka. Ich muzyka była grana w wielu stacjach radiowych: Radio Nowy Świat (audycja Wojciecha Manna), MiniMax - Trójka Polskie Radio, RDC, Radio Kraków, Radio Opole, Radio Łódź.

 

Na koncert Wieży Bajzel zapraszamy na godzinę 18:00, a już od 17:00, dla wszystkich, którzy kupili bilety odbędą się warsztaty wokalno-dykcyjne z zespołem.

 

Bilety na wydarzenie do nabycia w Dziale Sprzedaży i Marketingu Teatru im. Wandy Siemaszkowej w cenie 10 zł.

_______

Przestrzenie Sztuki
„Poezja w teatrze”

Koncert zespołu Wieża Bajzel „Ą, Ś, Ć, Ź,Ń”
21.10.2023, godz. 18:00
Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Osmeckiego 51

 

Wydarzenie realizowane w ramach Przestrzeni Sztuki.

_______________________________________