PREMIERA!

PREMIERA!19 sierpnia (piątek) godz. 19:00/ Duża Scena / 05. Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE - TRÓJMORZE'22

Autor: Friedrich Dürrenmatt

Tytuł: Wizyta starszej pani

Wizyta starszej pani to przede wszystkim historia społeczności małego miasteczka – społeczności, która – jak w klasycznej tragedii antycznej – została postawiona wobec fundamentalnych, ontologicznych pytań o normy etyczne i moralne, którymi powinien się kierować każdy myślący człowiek:  o to, jak żyć godnie, nie robiąc tego kosztem innych.

Spektakl staje się pretekstem do ukazania postaw moralnych i etycznych poszczególnych bohaterów. Finalnie nikt nie wygrywa. Każdy mieszkaniec miasteczka ulega pokusie poprawy swego losu, ostatecznie godząc się na zbrodnię.

Twórcy nie stronią od scen komediowych, choć w efektem jest gorzka diagnoza postaw moralnych współczesnych europejskich społeczeństw i elit władzy.

reżyseria: Robert Czechowski
scenografia i rekwizyty: Jan Polivka
kostiumy: Elżbieta Terlikowska
opracowanie muzyczne: Benyamin Neogenn Lindner
reżyseria świateł: Piotr Pawlik

obsada:

Joanna Baran-Marczydło, Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Małgorzata Machowska, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Katarzyna Krupa (gościnnie), Dagny Mikoś, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Paulina Sobiś, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Józef Hamkało, Adam Mężyk, Mateusz Mikoś, Szymon Mytych (gościnnie), Piotr Mieczysław Napieraj, Kacper Pilch, Łukasz Wolak (gościnnie), Robert Żurek.

 

Czas trwania: 120 min.
________________________
Spektakl powstał w ramach 05. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk TRANS/MISJE - TRÓJMORZE`22