Przestrzenie Sztuki/ HIPOKRYZJA WEDŁUG MOLIERA

Przestrzenie Sztuki/ HIPOKRYZJA WEDŁUG MOLIERA 

10.11.2022 godz. 18:30 / foyer Teatru im. Wandy Siemaszkowej

 

HIPOKRYZJA WEDŁUG MOLIERA

Z okazji przypadającej w 2022 roku rocznicy 400-lecia urodzin wybitnego francuskiego komediopisarza - Moliera, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w ramach Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego zorganizował konkurs na plakaty do jego sztuk powstałe w latach 2010-2022. Konkurs skierowany był do profesjonalnych twórców oraz studentów wyższych szkół plastycznych.

W finale konkursu, oprócz rodzimych twórców, znalazły się prace artystów z Chorwacji, Niemiec, Iranu, Meksyku, Bułgarii, Chin, USA i wielu innych.

Nagrody i wyróżnienia przyzna międzynarodowe Jury powołane przez Organizatorów konkursu. Otwarcie wystawy i ogłoszenie werdyktu odbędzie się 10 listopada podczas 60. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych, następnie wystawa odwiedzi Litwę oraz Czechy.

Kurator i pomysłodawca projektu: Krzysztof Motyka

 

_____________________________

#PrzestrzenieSztukiRzeszów

Wydarzenie realizowane w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.