Sylwester w Teatrze

Sylwester w Teatrze
 
Zapraszamy do przywitania Nowego Roku z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, z muzycznym spektaklem, pełnym piosenek i widowiskowych scen walk, które porwą nas w wir rycerskich romansów i przygód wprost do malowniczej Hiszpanii! Po spektaklu na naszych gości czekać będzie lampka szampana.
 
🗓 31 grudnia 2023/ godz. 𝟭𝟴:𝟬𝟬 i 𝟮𝟭:𝟯𝟬
 
𝗗𝗢𝗡 𝗞𝗜𝗖𝗛𝗢𝗧 według Miguela de Cervantesa y Saavedry / reż. Waldemar Wolański
Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manchy to tekst liczący ponad 400 lat. Epos o szlachcicu imieniem Alonso i jego „walka z wiatrakami” – niezależnie od upływającego czasu – wciąż fascynują.

W towarzystwie Don Kichota, jego giermka Sancho Pansy i wielu innych barwnych postaci, poszukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania: co współcześnie oznacza stwierdzenie „być sobą”? Jaką cenę przychodzi nam płacić za spełnianie marzeń? Czy miłość, przyjaźń, lojalność istnieją naprawdę, czy to tylko cywilizacyjny wymysł? Pytań wiele, a odpowiedzi wcale nie jawią się oczywiste. My ich Państwu nie udzielimy, ale pokażemy wiele sytuacji, postaci i rzeczy, które być może natchną Was do szukania tych odpowiedzi na własną rękę. Bądźcie z nami w tej fascynującej wędrówce.
 
◾️przekład: Edward Boyé
◾️reżyseria: Waldemar Wolański
◾️muzyka: Piotr Nazaruk
◾️scenografia: Joanna Hrk
◾️układy walk: Rafał Domagała
◾️choreografia: Joanna Wolańska
◾️inspicejntka/suflerka: Anna Jochym
◾️obsada: Joanna Baran-Marczydło, Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Justyna Król, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Rafał Domagała (gościnnie), Adam Mężyk, Kacper Pilch, Stanisław Twaróg, Robert Żurek