TEATR W SIECI/NATENCZAS – DRUGA ODSŁONA

TEATR W SIECI/NATENCZAS – DRUGA ODSŁONAMiło nam poinformować, że nasz Teatr znów współpracuje z podkarpackimi szkołami, realizując kolejną odsłonę projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS.

Projekt TEATR W SIECI/NATENCZAS polega na organizacji i prowadzeniu warsztatów teatralnych, których celem jest przygotowanie krótkich form scenicznych. Warsztaty są prowadzone przez aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej, a ich bazową formułą są spotkania online.

Cieszymy się bardzo, że tym razem wspólna praca aktorów, uczniów i koordynatorów projektu zwieńczona zostanie finałem w naszym Teatrze. Już 17 i 18 czerwca spotkamy się na Dużej Scenie, aby podziwiać występy na żywo!

 

W projekcie biorą udział 23 szkoły z Podkarpacia: II Liceum Ogólnokształcące im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Oleszycach, Szkoła Podstawowa im. Marii Moralewicz w Dachnowie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach, Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu, Zespół Szkół w Zarzeczu – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarzeczu, Szkoła Podstawowa nr 1 im. por. Jana Bałdy w Chmielniku, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bratkowicach, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, I Liceum Ogólnokształcące w Nowej Sarzynie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym, Zespół Szkół w Chorzelowie – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Chorzelowie, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tyczynie, Zespół Szkół w Maliniu, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Giedlarowej, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej, Szkoła Podstawowa  w Wojtkowej.

 

Trzymamy kciuki!

 

W tym roku TEATR W SIECI/NATENCZAS realizowany jest w ramach projektu PRZESTRZENIE SZTUKI finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca.

 

Pojekt Przestrzenie Sztuki finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego