WRZEŚNIOWA TRASA SPECJALNA

WRZEŚNIOWA TRASA SPECJALNA 

Ulmowie. Rodzina jakich wiele żyło przed wojną w podkarpackich wioskach, która – niosąc pomoc Żydom podczas II wojny światowej – zapisała się na kartach polskiej historii niebywałym heroizmem. Decyzją Papieża Franciszka 10 września 2023 roku w Markowej odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów.

 

Z tej okazji spektakl Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie „Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów”, rusza w wyjątkową trasę po Podkarpaciu. Sztuka specjalnie napisana dla naszego Teatru i wyreżyserowana przez Beniamina M. Bukowskiego miała swoją premierę w październiku 2018 r. Od tego czasu już blisko 60 razy była nagradzana owacjami na stojąco zarówno przez widzów Siemaszki, jak i innych, gościnnych scen Podkarpacia. Pomysłodawcą stworzenia spektaklu była Fundacja im. Rodziny Ulmów „SOAR”.

 

Dzięki projektowi Scena Wędrowna, spektakl będą mogli obejrzeć widzowie w różnych zakątkach naszego regionu m.in. w Dukli, Rymanowie, Leżajsku, Radymnie, Nowej Sarzynie. Poniżej załączamy repertuar Sceny Wędrownej z wrześniowymi pokazami spektaklu „Sprawiedliwi. Historia Rodziny Ulmów” .

 

REPERTUAR


Galeria: Załączniki: