Zbliża się termin składania zgłoszeń do Sceny Nowej Dramaturgii.

Zbliża się termin składania zgłoszeń do Sceny Nowej Dramaturgii.



Termin przesyłania zgłoszeń to 26 stycznia 2020. Nabór obejmuje Teatralny Speed Dating i Letnią Rezydencję Literacką. W programie sesje warsztatowe, script doctoring, czytania performatywne, spotkania z innymi twórcami i ekspertami. Do współpracy zaproszeni są reżyserzy z co najmniej dwoma realizacjami teatralnymi na koncie oraz autorzy i autorki tekstów dramatycznych, prozy, reportaży, poezji. Szczegóły w regulaminie.
Celem SND jest rozwijanie projektów teatralnych i wspólna dyskusja nad tekstami. W sesjach dopracowywania projektów wezmą udział uznani praktycy reżyserii i dramaturgii. Przez Teatralny Speed Dating organizatorzy szukają nowych jakości, powstających ze spotkania reżysera i dramaturga już na wczesnym etapie pracy nad projektem – a jednocześnie tworzenia nowych konfiguracji artystycznej współpracy. Letnia Rezydencja Literacka to pierwsza w Polsce oferta dla autorek i autorów tekstów, którzy chcą spróbować swoich sił w pisaniu dla teatru.
Jeden z tekstów powstałych w ramach Sceny Nowej Dramaturgii, wybrany decyzją dyrektora artystycznego Jana Nowary, zostanie wystawiony przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Wybrane projekty zostaną również zaprezentowane w formie czytań performatywnych, słuchowisk, czy instalacji teatralnych.
Scena Nowej Dramaturgii to jednak przede wszystkim platforma spotkania i wymiany, możliwość interwencji twórczej, wsparcia i wspólnej pracy, a konkurs na inscenizację jest tylko „efektem ubocznym” tego spotkania.

TEATRALNY SPEED DATING, regulamin/ formularz zgłoszeniowy/ załączniki
LETNIA REZYDENCJA LITERACKA, regulamin/ formularz zgłoszeniowy/ załączniki