Zmiany w festiwalowym harmonogramie

Zmiany w festiwalowym harmonogramieSzanowni Widzowie! Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych nastąpiły zmiany w festiwalowym harmonogramie

Zamiast spektaklu Orestes w reż. Michała Zadary zostanie zaprezentowane przedstawienie Samotność pól bawełnianych w reż. Radosława Rychcika, a Czekając na Godota w reż. Michała Borczucha  zastąpi Harper w reż. Grzegorza Wiśniewskiego. Za wszelkie utrudnienia i komplikacje najmocniej przepraszamy! Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym festiwalowym harmonogramem: Harmonogram 03. Festiwalu Nowego Teatru Ulotka festiwalowa wraz z cenami.pdf Poniżej zamieszczamy fragment korespondencji z Dyrektorem Centrali, panem Michałem Zadarą:

Szanowny Dyrektorze Nowara, Szanowna Pani Joanno,        Z wielkim żalem musimy odwołać nasz udział w Festiwalu Nowego Teatru  w Rzeszowie. Jest nam potwornie przykro z tego powodu. (...) Co najmniej pół roku zabiegaliśmy o to, by ORESTESA pokazać  u Państwa, pamiętając świetną widownię na Państwa festiwalu i wspaniały odbiór, jaki miał tam nasz spektakl CHOPIN BEZ FORTEPIANU.  Dla zespołu ORESTESA olbrzymim zaszczytem było zaproszenie  na ten festiwal, szczególnie, że CENTRALA nie ma własnej siedziby i kontakt z widownią mamy jedynie na festiwalach. Niestety, nie możemy sobie pozwolić na taki wyjazd z powodów zdrowotnych naszych aktorów. (...) Jest nam bardzo przykro z tego powodu, i mamy nadzieje, że nie oznacza to pogorszenia relacji między CENTRALĄ a Państwa festiwalem.  Chcielibyśmy w przyszłości pokazywać u Państwa nasze spektakle.  Jeszcze raz powtarzam, że zaproszenie na ten festiwal było olbrzymim dla nas zaszczytem. Kiedy aktorom ogłosiłem decyzję dyrektora Nawary po spektaklach premierowych, ogromnie się ucieszyli i utwierdziło ich to w przekonaniu, że biorą udział w wyjątkowym przedsięwzięciu.  

Ze smutkiem, serdecznie Michał Zadara CENTRALA

Spektakle konkursowe 03. Festiwalu Nowego Teatru