MF TRANS/MISJE - WSCHÓD SZTUKI/ Gio Bejanishvili/ wernisaż wystawy fotograficznej

22.08/ czwartek

18.30/ Deptak ul. 3 Maja

 

GRUZJA

Gio Bejanishvili

Wernisaż wystawy fotograficznej

 

Nazywam się George Bejanishvili, mam 33 lata.

Studiowałem literaturę gruzińską i uzyskałem dyplom magistra z zakresu współczesnej literatury gruzińskiej, ale nigdy nie pracowałem w swoim zawodzie, jako filolog.

Od dziecka byłem zafascynowany fotografią. Od zabaw z kamerą filmową przeszedłem długą drogę, aby zostać fotografikiem i realizatorem filmów video.

W 2009 roku podjąłem współpracę z organizacją “Go Group media”. Jako działający społecznie reporter zrealizowałem 16 filmów dokumentalnych na temat mojego miasta, Telavi, i całego regionu Kachetii. W tym samym roku zostałem zatrudniony na Państwowym Uniwersytecie w Telavi, gdzie na co dzień miałem okazję doskonalić swoje umiejętności z zakresu obsługi cyfrowych aparatów fotograficznych.

W 2012 roku zostałem wykładowcą i przez cztery prowadziłem zajęcia z fotoreportażu i fotografii.

W 2014 roku zrezygnowałem z tej pracy i rozpocząłem własną działalność. Otworzyłem swoje studio pod nazwą “utskhography” (utskho w języku gruzińskim znaczy „obcy”, i to jest mój pseudonim).

Zatem już od pięciu lat zajmuję się komercyjnie fotografią i produkcją materiałów video w całej Gruzji. Ponadto, realizuję niekomercyjne projekty w moim mieście, Telavi.

Lubię fotografować pejzaż miejski i ulicę. Staram się uchwycić wyraziste momenty w zwyczajnym życiu codziennym. Moim celem jest ukazanie ludzi i miast na obrazach ujętych w ramy, oraz utrwalanie pamięci o dniach, które minęły.

Obecnie pracuję nad dwoma projektami fotograficznymi: Drzwi miasta Telavi (zabytkowe drewniane drzwi) oraz Cyfrowa mapa Telavi.

Prowadzę również małą firmę drukarską. Wykonuję nadruki na kubkach wykorzystując własne zdjęcia miasta Telavi. Są one sprzedawane w sklepach z pamiątkami.

George Bejanishvili