Tańcz mnie. Cohen - Mała Scena

Data i czas wybranego wydarzenia: 25-01-2022 godz. 19:00:00

Muzyczny spektakl o kanadyjskim poecie, pisarzu i piosenkarzu. Zmarły w 2016 roku twórca takich nieśmiertelnych przebojów, jak Suzanne, So long, Marianne czy Hallelujah, przez całe, trwające 82 lata życie, nieustannie poszukiwał – inspiracji do tworzenia, sensu egzystencji, swojego miejsca na ziemi. Jego muzami były kobiety… Te, z którymi wchodził w dłuższe relacje, i te spotykane na co dzień. O tym właśnie jest ten spektakl. O miłości i fascynacji kobiecością. Ale nie tylko… Twórczość Leonarda Cohena i jego spojrzenie na świat pełne są rozważań o miejscu człowieka we współczesnym świecie, całym mistycyzmie życia.

Scenariusz powstał na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Karpińskiego i Macieja Zembatego, oraz fragmentów książki Różne Postawy Iry B. Nadel w tłumaczeniu Wojciecha Fladzińskiego.

 

 

Czas trwania: 80 min

Reżyseria: Sławomir Gaudyn

Kierownictwo muzyczne: Mikołaj Babula

Aranżacja przestrzeni: Katarzyna Tanasiewicz-Trzyna

Obsada: Robert Żurek, Mikołaj Babula (piano)

 

Informujemy, że spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię. Prosimy o punktualność!

 

więcej o spektaklu

UWAGA! Posiadaczy Unijnego Certyfikatu Covid prosimy o wybór biletów z dopiskiem „paszport covid”. Przed wejściem na spektakl widz będzie zobowiązany do okazania imiennego Certyfikatu szczepienia w wersji papierowej lub na urządzeniu mobilnym.

 

Miejsce: Teatr im. W. Siemaszkowej - Mała Scena