Szajna Galeria

Szajna galeria logo

Szajna Galeria w rzeszowskim teatrze

Monumentalne obrazy, porażające rysunki, collages, kompozycje przestrzenne oraz elementy scenografii do najsłynniejszych teatralnych spektakli Józefa Szajny - to i wiele więcej zobaczą Państwo w Szajna Galerii. Od  momentu powstania Galeria jest miejsce spotkań plastyków, pisarzy, muzyków i ludzi teatru. Przestrzeń wypełniona kilkudziesięcioma pracami prof. Józefa Szajny posiada niepowtarzalny nastrój i klimat.

Serdecznie zapraszamy do Szajna Galerii - idealnego miejsca do przeprowadzenia lekcji o sztuce i zajęć plastycznych. Galeria powstała 13 marca 1997 roku podczas obchodów 75 urodzin i 50-lecia pracy artystycznej Józefa Szajny. Wszystkie dzieła są darem artysty dla Rzeszowa - miasta, w którym się urodził. Przestrzeń jest usytuowana na najwyższym piętrze Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Zachęcamy do zwiedzania Galerii indywidualnie i grupowo w dowolnym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Zwiedzanie jest bezpłatne! Pod koniec listopada 2008 roku w rzeszowskim teatrze zorganizowano I Multimedia Szajna Festiwal. Celem Festiwalu była prezentacja dokonań sztuki multimedialnej, wytworzonej przy szeroko pojętym udziale zaawansowanej, najnowszej techniki elektronicznej. Równocześnie rozpoczęto tworzenie wideoteki gromadzącej zarejestrowane wydarzenia artystyczne, utwory sztuki audiowizualnej w postaci clipów, umożliwiającej obejrzenie wirtualnej galerii. Stworzono także stronę internetową Festiwalu oraz Szajna Galerii z informacjami o podobnych wydarzeniach artystycznych w kraju i za granicą.

Strona internetowa Multimedia Szajna Festiwal

www.multimedia.szajna.eu

***

Możliwe jest zwiedzanie Szajna Galerii

GRUPY ZORGANIZOWANE (co najmniej 10 osób) po wcześniejszym zgłoszeniu i ustaleniu terminu w Dziale Sprzedaży i Marketingu – tel. 017 853 22 52 (istnieje możliwość zwiedzania połączona z projekcją filmu). Istnieje również możliwość INDYWIDUALNEGO ZWIEDZANIA w dni robocze oprócz poniedziałków po uprzednim kontakcie z Działem Sprzedaży i Marketingu w godz. 10.00–16.00. Galeria czynna również na 30 minut przed każdym wieczornym spektaklem na Dużej Scenie, dla posiadaczy aktualnych biletów na spektakl. [gallery_25_2128]