Wielka woda

 

Agnieszka Osiecka w musicalu Jana Szurmieja

Muzyczny spektakl poświęcony wielkiej polskiej poetce Agnieszce Osieckiej.
Przedstawiamy wyjątkowe widowisko wypełnione kilkudziesięcioma piosenkami, które na trwałe wpisały się w świat polskiej muzyki rozrywkowej.  Kanwą scenariusza napisanego przez Jana Szurmieja są pieczołowicie dobrane i pomysłowo zainscenizowane utwory, które składają się na złożony portret poetki w różnych fazach jej życia. Część z nich opowiada o miłości i samotności, a część w sposób żartobliwy i ironiczny prezentuje kolejne dekady  polskiej rzeczywistości.

Zapraszamy w muzyczną podróż przy muzyce znanych i uznanych kompozytorów: Katarzyny Gärtner, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Zielińskiego, Zygmunta Koniecznego i Jerzego Satanowskiego.
„Wielka woda”, „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Uciekaj moje serce”, „Nie całuj mnie pierwsza”, „Damą być” to tylko niektóre ze znanych przebojów, które wybrzmią u  Wandy Siemaszkowej przy ulicy Sokoła w Rzeszowie.

 

 

fot. Maciej Mikulski, Krzysztof Motyka, Jerzy Lubas

 

2015-12-31

Dagny Cipora Magdalena Kozikowska-Pieńko Justyna Król Mariola Łabno-Flaumenhaft Małgorzata Pruchnik-Chołka Beata Zarembianka Michał Chołka Mateusz Mikoś Grzegorz Pawłowski/Adam Mężyk Robert Żurek

Jan Szurmiej

Wojciech Jankowiak

Marta Hubka

Mariola Łabno-Flaumenhaft

Anna Jochym

Zbigniew Karnecki

Bożena Stasiowska-Chrobak

85 min