Kurka Wodna – katastrofa jest coraz bliżej

 

Kurka Wodna – katastrofa jest coraz bliżej

Antysystemowy – to słowo dziś nabiera siły. Świat jest systemem, ale są tacy, którzy są przeciw. Przeciw systemowi, a nawet przeciw światu.

Dodajmy – naszemu światu, bo są inne światy, których nie dopuszcza do głosu nasza świadomość, czyli globalna mediosfera, która wypiera rzeczywistość. Ale to co wyparte nie przestaje istnieć. Tkwi głęboko, wrze pod powierzchnią i może wybuchnąć.

Witkacy był i jest antysystemowy. Był i jest proroczy. „Kurka Wodna” to sztuka o świecie, w którym umiera duch i rozpadają się więzy. Rośnie konsumpcja, ale pożądania są nienasycone. Absolutu brak, a katastrofa jest coraz bliżej. To nasz świat.

 Jan Nowara

Zapraszamy na metafizyczny seans w wirtualnym kosmosie! „Kurka Wodna” to słynna Czysta Forma Witkacego w najdoskonalszym ujęciu jego absolutnie wyzwolonej z wszelkich ograniczeń wyobraźni.
W świat, w którym to co nierzeczywiste jest kluczem do Tajemnicy Istnienia, wlewa się nowa rzeczywistość – Rewolucja Islamistyczna , która korzysta z globalnej sieci.
W odmiennych stanach świadomości zagadki bytu „same się zgadują”, a „Nieskończoność woła ludzi ku sobie głosem tajemnic”.
„Kurka Wodna – katastrofa jest coraz bliżej” – to spektakl multimedialny, w którym wizje sceniczne przenikają się z obrazami z sieci, a teatralna wyobraźnia konkuruje z ostrym przekazem rzeczywistości on-line.
Zapraszamy do Teatru Nowej Generacji!

Fanpage spektaklu

 

 

 

fot. Maciej Mikulski


 

2015-10-22

Dagny Cipora Magdalena Kozikowska-Pieńko Justyna Król Adrian Budakow (gościnnie) Kacper Burda (gościnnie) Michał Chołka Mateusz Mikoś Piotr Napieraj Role wirtualne (zdjęcia filmowe): Robert Chodur Sławomir Gaudyn Józef Hamkało Robert Żurek Głos: Maciej Orłowski

Jan Nowara

Magdalena Gajewska

Ewa Bazaniak

Karolina Dańczyszyn

Paweł Nafus

Marcin Pawełczak, Piotr Cerkowniak, Michał Więdłocha

Tomasz Dajewski

180 min. z przerwą