"Lwów nie oddamy" online na 20. Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje!

"Lwów nie oddamy" online na 20. Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje!Mamy świetną wiadomość dla spragnionych teatru! W ramach jednego z najważniejszych polskich festiwali teatralnych, który w tym roku odbędzie się online, 2️⃣6️⃣ listopada 2020 o godz. 2️⃣0️⃣:0️⃣0️⃣ BEZPŁATNIE zostanie zaprezentowany spektakl "Lwów nie oddamy".
 
Spektakl bierze udział w konkursie głównym, prezentującym twórczość najmłodszego pokolenia polskich reżyserek i reżyserów teatralnych, którzy ubiegać się będą o Laur Konrada Swinarskiego, patrona katowickiego festiwalu.
 
PROGRAM:
 
„- Zależało nam bardzo, żeby Interpretacje wyróżniały się spośród mnogości festiwali teatralnych w Polsce jednoznacznym założeniem programowym, aby nie były prezentacją przedstawień podług eklektycznego układu spektakli z takim czy innym szyldem ideowym” – mówi Ingmar Villqist, dyrektor artystyczny festiwalu.
 
Spektakl "LWÓW NIE ODDAMY!" powstał na podstawie materiału dokumentalnego. Wykorzystując wypowiedzi zebrane w wywiadach, ankietach i źródłach pisanych pokazuje, jak uprzedzenia i nienawiść karmią się pamięcią. Przygotowali go wspólnie twórcy z różnych dziedzin - aktorzy, reżyserka, reporter, badacz pamięci, operator oraz artyści wizualni. Na różne sposoby śledzimy możliwe wersje pamięci polsko-ukraińskiej i współczesne relacje, by przedstawić je w interdyscyplinarnej formie teatralnej."