Weekend śmiechu z gwiazdorską obsadą – 25. RSK

Weekend śmiechu z gwiazdorską obsadą – 25. RSKNa weekend Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych miłośnicy lekkich komedii i muzycznych wieczorów czekali cały rok. Na scenie „Siemaszki” z humorystycznym repertuarem wystąpią gwiazdy teatru i szklanego ekranu. Będzie wesoło i przyjemnie – słowem – karnawałowo! Bilety sprzedały się w ekspresowym tempie! Pozostało dosłownie kilka wolnych miejsc na poszczególne spektakle i koncerty…

Kto odwiedzi Rzeszów?

8 lutego, godz. 18.00

Jako pierwszy na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie wystąpi zespół warszawskiego Och-Teatru.  Sztukę Igora Sawina „Kto nas odwiedzi?”, która zarazem śmieszy i straszy, wyreżyserował Cezary Tomaszewski, twórca głośnych spektakli muzycznych Capelli Cracoviensis! W obsadzie prawdziwe gwiazdy filmu i teatru – Jadwiga Jankowska-Cieślak i Jan Peszek.

Jadwiga Jankowska-Cieślak – absolwentka  Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pracowała w warszawskich teatrach: Dramatycznym, Nowym, Polskim i Powszechnym. Od sezonu 2008/2009 jest aktorką Teatru Ateneum. Zagrała w ponad 40 filmach. Laureatka Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes i Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł, a także nagród za role teatralne – m.in. Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr”.

Jan Peszek – ikona polskiej sceny teatralnej. Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser i pedagog. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Profesor krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego. Laureat licznych nagród za występy sceniczne, które przez lata kreował na deskach teatrów w całej Polsce. W dorobku ma role u najbardziej znanych reżyserów: Jerzego Krasowskiego, Kazimierza Dejmka, Mikołaja Grabowskiego, Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy, Michała Zadary czy Grzegorza Jarzyny.

 

9 lutego, godz. 18.00

W sobotę Duża Scena będzie należeć do zespołu krakowskiego Teatru „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego. W spektaklu „Czego nie widać”, opowiadającym o kulisach realizacji przedstawienia teatralnego, wystąpią aktorzy znani ze szklanego ekranu – m.in. Małgorzata Piskorz, Jakub Bohosiewicz oraz aktor i pieśniarz Przemysław Branny. Reżyserem sztuki Michaela Frayna jest Maciej Wojtyszko – współtwórca serialowych hitów, jak serial „Miodowe Lata” czy filmu fabularnego „Ogród Luizy” (2007).

 

10 lutego, godz. 18.00

W ostatni dzień karnawałowego weekendu w „Siemaszce” popis gry aktorskiej da Anna Guzik-Tylka. Polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna szerszej publiczności znana jest ze szklanego ekranu, m.in. z roli w serialu „Na Wspólnej” czy udziału w programie „Taniec z gwiazdami”. W sztuce Jacka Bończyka gra piosenkarkę, która z odważnej singielki robiącej dużą karierę zamienia się w mamę dwójki dzieci i panią domu. „Singielka2, czyli Matka Polka” w wykonaniu zespołu Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, to pełen śmiechu i zwrotów akcji spektakl o współczesnej kobiecie, która stara się połączyć karierę zawodową i realizację własnych marzeń z wychowaniem potomstwa.

 

Po każdym ze spektakli w Foyer Teatru odbędą się (osobno biletowane) koncerty z cyklu „WINO-ONA-ŚPIEW”. W piątek  w akompaniamencie pianisty Tomasza Drachusa wystąpi rzeszowska artystka Dominika Kobiałka – uczestniczka IV edycji programu „The Voice of Poland”.  W sobotę usłyszymy zespół Domarski Kwartet, któremu towarzyszyć będzie Magda Skubisz – wokalistka i autorka poczytnych powieści o młodzieży. W niedzielę w Foyer zaprezentuje się aktorka rzeszowskiego Teatru Małgorzata Pruchnik-Chołka, której towarzyszyć będzie pianista Tomasz Jachym. Artystka przygotowała bogaty program, a w nim utwory z repertuaru największych gwiazd polskiej i światowej piosenki. Niespodzianką będzie utwór rodem z... Izby Przyjęć łańcuckiego szpitala!

Publiczność koncertów będzie raczyć się wykwintnymi winami starannie wyselekcjonowanymi przez sommeliera Domu Wina Michała Stępnia!

Wino- Ona - Śpiew

Program 25. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych

 

INFORMACJE O BILETACH NA SPEKTAKLE I WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE ORAZ REZERWACJE POD NR TEL. 17 853 22 52 ORAZ OSOBIŚCIE W BIURZE OBSŁUGI WIDZÓW

 

Bilety online

E-teatr, Rzeszów. Startują 25. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe

Czytaj Rzeszów o 25. RSK

Super Nowości, Jan Peszek w Rzeszowie

Wrota podkarpackie, o 25. RSK

 

 


Galeria: