RUSZA NABÓR!

RUSZA NABÓR!Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprasza na czwartą już edycję Sceny Nowej Dramaturgii. W programie sesje warsztatowe, script doctoring, teatralny speed dating, czytania performatywne. W planie także letnia rezydencja dramatopisarska.

 

Termin zgłoszeń mija 15 lutego 2022 – czekamy na nie pod adresem snd@teatr-rzeszow.pl. Zapraszamy reżyserów i reżyserki po co najmniej jednej realizacji oraz osoby zainteresowane pisaniem dla teatru z co najmniej jednym wystawieniem lub publikacją.

 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA

 

Kuratorami SND są reżyserka Martyna Łyko oraz Witold Mrozek, teatrolog i dziennikarz. Do współpracy zaproszeni są reżyserzy z co najmniej dwoma realizacjami teatralnymi na koncie oraz autorzy i autorki tekstów dramatycznych, prozy, reportaży, poezji. Szczegóły w regulaminie.

Pierwsze spotkanie nowej edycji SND odbędzie się w Rzeszowie 26-27 marca 2022.

Celem SND jest rozwijanie projektów teatralnych i wspólna dyskusja nad tekstami. W sesjach dopracowywania projektów biorą udział uznani praktycy reżyserii i dramaturgii. Organizatorzy szukają nowych jakości, powstających ze spotkania reżysera i dramaturga już na wczesnym etapie pracy nad projektem - a jednocześnie tworzenia nowych konfiguracji artystycznej współpracy. Wybrane projekty zaprezentowane będą też w formie czytań performatywnych czy instalacji teatralnych.

Scena Nowej Dramaturgii to przede wszystkim platforma spotkania i wymiany, możliwość interwencji twórczej, wsparcia i wspólnej pracy.

Letnie rezydencje dramatopisarskie w Rzeszowie otrzymali do tej pory: Aldona Kopkiewicz, Beniamin Bukowski, Rafał Dziemidok i Sandra Szwarc. Konsultacje z autorami prowadzili: Michał Buszewicz, Paweł Demirski, prof. Grzegorz Niziołek, Weronika Szczawińska.

27 listopada 2021 w Teatrze im. Siemaszkowej odbyła się premiera powstałego w ramach teatralnego speed datingu dramatu Katarzyny Matwiejczuk „CELLineczka”, w reżyserii Kamili Siwińskiej. W planach są kolejne realizacje przygotowanych w ramach programu tekstów dla teatru.