Teatralny Speed Dating

Teatralny Speed DatingTeatr im. Wandy Siemaszkowej zaprasza na czwartą już edycję Sceny Nowej Dramaturgii. W programie sesje warsztatowe, script doctoring, teatralny speed dating, czytania performatywne.

 

Termin zgłoszeń mija 15 lutego 2022 – czekamy na nie pod adresem snd@teatr-rzeszow.pl. Zapraszamy reżyserów i reżyserki po co najmniej jednej realizacji oraz osoby zainteresowane pisaniem dla teatru z co najmniej jednym wystawieniem lub publikacją.

 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA

 

Scena Nowej Dramaturgii to przede wszystkim platforma spotkania i wymiany, możliwość interwencji twórczej, wsparcia i wspólnej pracy.

 

27 listopada 2021 w Teatrze im. Siemaszkowej odbyła się premiera powstałego w ramach teatralnego speed datingu dramatu Katarzyny Matwiejczuk „CELLineczka”, w reżyserii Kamili Siwińskiej. W planach są kolejne realizacje przygotowanych w ramach programu tekstów dla teatru.

 

KONTAKT:

snd@teatr-rzeszow.pl

 

 

DRUGI SEZON  Sceny Nowej Dramaturgii

 

Scena Nowej Dramaturgii nie poddaje się niesprzyjającym okolicznościom i rozwija projekty powstałe w ramach II Teatralnego Speed Datingu!

W tym tygodniu uczestnicy oraz kuratorzy SND wzięli udział w spotkaniach z mentorką, tegoroczną laureatką Paszportu POLITYKI Weroniką Szczawińską! Na przekór trudnym czasom udało się wytworzyć bardzo twórczą energię…

Przypominamy, że II Teatralny Speed Dating odbył się w naszym Teatrze 22 lutego. Pary autor-reżyser oraz ich wstępne pomysły na wspólną realizację teatralną poznaliśmy dzień później. Przypominamy nazwiska i pomysły uczestników:

 

  1. Magdalena Mrozińska i Agnieszka Nasierowska

roboczy tytuł projektu: „La Sirena”

 

  1. Konrad Sikora i Katarzyna Dudzic-Grabińska

roboczy tytuł projektu: „Podbrzusze”

 

  1. Marta Fortowska i Aleksandra Jakubczak

roboczy tytuł projektu: „Space Oddity”

 

Trzymamy kciuki i nie możemy się doczekać efektów ich pracy!

 

 

II Teatralny Speed-Dating za nami. Poznaliśmy pomysły par autor-reżyser!

 

TEATRALNY SPEED DATING 2019

 


Galeria: Powrót