Logotyp

„Tajemna historia, czyli etiudy z Ajschylosa” – Młoda Scena Teatru Siemaszkowej

zdjęcie z pokazu Młodej Sceny

„Tajemna historia, czyli etiudy z Ajschylosa” – najnowszy spektakl powarsztatowy Młodej Sceny Teatru Siemaszkowej w reżyserii Barbary Napieraj, którego pokazy odbyły się w miniony weekend. Już teraz wiemy, że włączony zostanie w program tegorocznych 62. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych – 03. Festiwalu Arcydzieł!

„Tajemna historia” Donny Tartt uwiodła intelektualistów i smakoszy kryminału na całym świecie. Tę wciągającą opowieść o młodości, sztuce i karze wzięli na warsztat aktorzy Młodej Sceny Teatru Siemaszkowej, tworząc pod okiem reżyserki Barbary Napieraj historię, w której Tartt przeplatają z „Oresteją” Ajschylosa. W „Tajemnej historii, czyli etiudach z Ajschylosa”, kultura współczesna spotyka się z kulturą grecką – z całym jej pięknem i okrucieństwem, stawiając pytania fundamentalne: o wartość życia,  konsekwencję podejmowanych decyzji i cenę odkupienia.

W pokazie wykorzystano fragmenty powieści „Tajemna historia” Donny Tartt w tłumaczeniu Jerzego Kozłowskiego.

reżyseria: Barbara Napieraj

choreografia: Tomasz Dajewski

scenografia: Weronika Krupa

obsada: Agata Dral, Milena Dunaj, Magdalena Gąsior, Aniela Sieńko, Jagoda Szuberla, Dominika Płatek, Maksymilian Cena, Hubert Chodorowski, Karol Ficek, Jacek Ombach, Dawid Ochał, Miłosz Szwed, Mieszko Kozaczuk, Milo Kozaczuk, Tymoteusz Frączek, Łukasz Wolak

 

Skip to content