PROGRAM

PROGRAM26. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe już 14-16 lutego!

 

Czas ogłosić program 26. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych, które w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej odbywać się będą od 14 do 16 lutego. W tym roku z repertuarem komediowym na rzeszowskiej scenie zaprezentują się dwa krakowskie teatry oraz, po raz pierwszy w historii Spotkań, goście z Ukrainy. Każdy z trzech wieczorów zakończy się koncertem w teatralnym foyer. Z okazji wypadającego w ten weekend święta zakochanych, publiczność wysłucha najpiękniejszych utworów o miłości w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Magdy Skubisz z Domarski Band oraz gwiazdy piosenki aktorskiej Justyny Szafran. Będzie też okazja, aby potańczyć…


Śmiech na Dużej Scenie

Gościnne występy artystów z najlepszych scen będące okazją do śmiechu i dobrej zabawy – na te trzy wieczory w ciągu roku czeka wielu sympatyków Teatru. Tym razem karnawał na rzeszowskiej scenie 14 lutego zainauguruje głośny tytuł Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Turnus mija, a ja niczyja w reż. Cezarego Tomaszewskiego udowadnia, że operetka nie jest tworem przebrzmiałym, a zabawy kuracjuszy to doskonały temat na spektakl. Teatr Słowackiego w Krakowie zapowiada widowisko pełne uzdrawiających i relaksujących sanatoryjnych zabiegów… łącznie z muzyką i tańcami.

Dzień później, po raz pierwszy w historii Spotkań dla rzeszowskiej publiczności wystąpią artyści z Ukrainy. Opowieści o Iwanie (reż. Wadym Sikorskij) to propozycja Narodowego Akademickiego Ukraińskiego Teatru Dramatycznego im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie. Opowieść Iwana Mikolajczuka o człowieku, który niczego nie szukając, potrafił znaleźć odpowiedzi na odwieczne pytania oraz wytłumaczyć życiowe prawdy i fałsze, od lat wzrusza i bawi lwowską publiczność. Była też prezentowana m.in. w Koszycach na Słowacji podczas II MFS TRANS/MISJE 2018. Spektakl w języku ukraińskim z polskimi napisami.

Ostatni z gościnnych występów da nam dużą dawkę czeskiego humoru. Salto w tył w reż. Maćko Prusaka z Teatru Ludowego w Krakowie to interpretacja reportaży sportowych Oty Pavla, opowiadających o próbach negacji nieznośnej rzeczywistości komunistycznej Czechosłowacji. Czy można reportaże sportowe czeskiego pisarza czytać jak opowieść o arcyludzkiej potrzebie dania z siebie wszystkiego w walce o własną wolność?


Muzycznie o miłości

14 lutego, tuż po spektaklu Turnus mija, a ja niczyja, w teatralnym foyer odbędzie się koncert walentynkowy pt. Nie całuj mnie pierwsza, podczas którego poszukamy odpowiedzi na pytanie: jak kochają mężczyźni? Najpiękniejsze piosenki o miłości, jakie przez ostatnie lata można było usłyszeć w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej z ust męskich bohaterów, wykonają aktorzy naszej sceny – Michał Chołka, Mateusz Mikoś i Robert Żurek. Akompaniować im będzie pianista Tomasz Jachym.

15 lutego również damy się porwać uczuciom. Love Love Love, czyli wieczór muzyczno-taneczny z Magdą Skubisz i Domarski Band – muzykami, których publiczność RSK zdążyła już poznać - to propozycja dla tych, którzy zwykli tupać nóżką pod stołem. W repertuarze znajdzie się szeroki wachlarz polskich i zagranicznych przebojów o miłości.

16 lutego czeka nas recital niekwestionowanej gwiazdy polskiej piosenki aktorskiej Justyny Szafran The Best Of. Aktorka i piosenkarka, którą na co dzień możemy podziwiać na scenie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, ma na swoim koncie udział w wielu programach telewizyjnych oraz występy na największych festiwalach w kraju i za granicą. Przed laty odtwórczyni tytułowej roli w spektaklu Piaf według Pam Gems w reż. Jana Szurmieja (Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie) do dziś występuje z repertuarem „paryskiego wróbelka”. Z takim samym powodzeniem wykonuje także utwory m.in. Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima, czy Charlesa Bukowskiego.

Podczas muzycznych wieczorów w Teatrze będzie można raczyć się wykwintnymi winami z różnych zakątków świata.


Czytanie performatywne powstałe w ramach SND

Podczas tegorocznych Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych będziemy mieli również okazję zobaczyć kolejną realizację powstałą w ramach Sceny Nowej Dramaturgii. Tym razem będzie to czytanie performatywne dom galeria według tekstu Alicji Kobielarz w reżyserii Jana Hussakowskiego. dom galeria to potraktowana z humorem i dystansem do spraw ludzkich opowieść przedmiotów. Razem z aktorami Teatru im. Wandy Siemaszkowej zanurkujemy w świecie złożonym z obiektów, aby za ich pośrednictwem opowiedzieć o odrzuceniu, wykluczeniu, poszukiwaniu sensu własnego istnienia i przynależności.


Bilety na poszczególne wydarzenia 26. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych można nabyć osobiście w Kasach Teatru oraz poprzez stronę internetową.

Serdecznie zapraszamy!

 

PROGRAM 26. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych

 

                                                                                 14 lutego 2020 (piątek)                                                                                                              

19:00 Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna Igi Gańcarczyk i Darii Kubisiak, reżyseria Cezary Tomaszewski, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (110 min)/ Duża Scena

21:00 WINO-MUZYKA-ICH TRZECH  Nie całuj mnie pierwsza  koncert walentynkowy w wykonaniu

Michała Chołki, Mateusza Mikosia i Roberta Żurka/ foyer

 

 

                                                                                 15 lutego 2020 (sobota)                                                                                                                

18:00 Opowieści o Iwanie Ivana Mikolaichuka, reżyseria Wadym Sikorski, Narodowy Ukraiński Teatr Dramatyczny im. M. Zańkowieckiej we Lwowie (120 min, 1 przerwa)/ Duża Scena (spektakl w j. ukraińskim z polskimi napisami)

20:30 WINO-MUZYKA-TANIEC Love Love Love  wieczór muzyczno-taneczny z Magdą Skubisz i Domarski Band/ foyer

 

 


                                                                                 16 lutego 2020 (niedziela)                                                                                                            

16:00 dom galeria Alicji Kobielarz, reżyseria Jan Hussakowski (czytanie performatywne)/ Scena Nowej Dramaturgii Teatru im. Wandy

Siemaszkowej w Rzeszowie/ Szajna Galeria

18:00 Salto w tył Oty Pavla, reżyseria Maćko Prusak, Teatr Ludowy w Krakowie (110 min)/ Duża Scena

20:00 WINO-MUZYKA-ONA Recital Justyny Szafran The Best Of/ foyer


Galeria: