Logotyp
fotografia Karola Kadłubca

KAROL KADŁUBIEC

– polski aktor filmowy i teatralny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (filia we Wrocławiu). Podczas studiów debiutował na scenie Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze rolą Tarkwiniusza w Nadobnisiach i koczkodanach (reż. P. Partum). Współpracował z teatrami w całej Polsce m.in. Teatrem im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, Teatrem im. A. Fredry w Gnieźnie, Instytutem Teatralnym w Warszawie, Teatrem Miejskim w Gliwicach, Teatrem Nowym Proxima w Krakowie, Teatrem Polskim we Wrocławiu oraz Teatrem Studio w Warszawie, a na swojej drodze artystycznej kreował role u reżyserów takich jak, A. Duda-Gracz, P. Łysak, R. Brzyk, M. Kalita, A. Popławska, J. Hendel, Ł. Czuj, P. Partum, N. Kolada i inni.

Od 2018 roku związany jest z Teatrem im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie debiutował w spektaklu Miłość i Gniew w reż. J. Nowary. W 2021 roku wraz z zespołem aktorskim spektaklu Wiśniowy Sad w reż. A. Enukidze otrzymał Nagrodę Specjalną podczas 59. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych – 07. Festiwalu Nowego Teatru. Aktualnie na szczególną uwagę zasługuje rola Gillsa w Małych zbrodniach małżeńskich E. E. Schmitta w reż. J. Hussakowskiego.

Jest również aktorem filmowym, biorącym czynny udział w produkcjach polskiej kinematografii. Na dużym ekranie debiutował w 2015 roku rolą w filmie Waldemara Krzystka pt. Fotograf. Zagrał również w filmie Krew Boga wyreżyserowanym przez nominowanego do Oskara Bartosza Konopkę. W ostatnim czasie swoje premiery miały dwa filmy z jego dużym udziałem – Kryptonim Polska, gdzie wcielił się w drugoplanową rolę Miszka oraz najnowszy film ikony międzynarodowego kina Lecha Majewskiego pod tytułem Brigitte Bardot cudowna, gdzie zagrał Johna Lennona.

 

Zdobyte nagrody/wyróżnienia:

– Nagroda Dyrektora Teatru za znakomitą pracę aktorską na rzecz kreacji zbiorowej w spektaklu pt. Wiśniowy Sad w reż. A. Enukidze | 2022

– Nagroda Specjalna 59. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych – 07. Festiwalu Nowego Teatru dla zespołu aktorskiego spektaklu Wiśniowy Sad w reż. A. Enukidze z Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie | 2021

 

Zajrzyj także:

Instagram

Filmweb

IMDb

 

 

Skip to content