Logotyp

Małe zbrodnie małżeńskie

Chyba żadne z uczuć nie wywołuje tak skrajnych emocji, jak miłość. W jednej chwili potrafi doprowadzić nas do szaleństwa, a w drugiej uczynić najszczęśliwszymi ludźmi na Ziemi.

Bohaterowie „Małych zbrodni małżeńskich” Érica-Emmanuela Schmitta – Lisa i Gilles – mierzą się z całą paletą emocji, które miłość nam oferuje, sprawdzając, co pozostało z niegdyś gorącego uczucia po 10 latach małżeństwa. Warunki do tego nie są jednak sprzyjające – Gilles cierpi na powypadkową amnezję, a Lisa – z niewiadomych przyczyn – nie mówi mu wszystkiego. Zamiast szczerzej rozmowy, mnożą się pytania, a bohaterowie – uwikłani w kłamstwo i intrygę – nie zauważają, jak umyka im sedno sprawy.

„Małe zbrodnie małżeńskie” to przewrotny thriller kryminalny, wprowadzający w trzymające w napięciu dochodzenie, które pomoże odpowiedzieć na pytanie: na co nas stać w imię miłości?

Po 20 latach od pierwszego wydania dramatu, „Małe zbrodnie małżeńskie” będziemy mogli oglądać w nowym tłumaczeniu na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w reżyserii Jana Hussakowskiego.

Szczegółowe informacje

Premiera: 2023-03-04
Obsada: Magdalena Kozikowska-Pieńko, Karol Kadłubiec
Autor: Éric-Emmanuel Schmitt
Reżyseria: Jan Hussakowski
Przekład: Jan Nowak
Scenografia: Agata Stanula
Światło: Klaudia Kasperska
Opracowanie muzyczne: Jan Hussakowski
Projekcje video: Klaudia Kasperska
Czas trwania: 105 minut
Inspicjentka: Ewa Czesława Bazaniak
Recenzje:

 

Terminy wydarzenia

Skip to content