Logotyp
fotografia Magdaleny Kozikowskiej

MAGDALENA KOZIKOWSKA-PIEŃKO

– absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zadebiutowała w 2006 roku rolą Miłki w sztuce Piaskownica  M. Walczaka w reż. J. Fedoroszyna. Aktualnie na szczególną uwagę zasługuje rola Lisy w Małych zbrodniach małżeńskich E. E. Schmitta w reż. J. Hussakowskiego.

Występuje w słuchowiskach radiowych Polskiego Radia Rzeszów – Drabina do nieba oraz Nalepa, w których zagrała jedne z głównych ról otrzymały Nagrodę im. Tadeusza i Ireny Byrskich na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie.

Współzałożycielka Akademii Aktorskiej Artysta w Rzeszowie. Pomysłodawczyni i założycielka Artystycznej Przestrzeni Malucha. Występuje także na deskach Ave Teatru w Rzeszowie. Mama uroczych bliźniąt Konstancji i Leonarda. Miłośniczka Ludzi o dobrym sercu(K.P;) i wszystkich zwierząt –w szczególności Goldenki imieniem Ofelia.

 

Zdobyte nagrody/wyróżnienia:

– Nagroda dyrektora Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za rolę Kolombiny w spektaklu Sługa dwóch panów C. Goldoniego reż. W. Matuszewskiego | 2009

– Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa za osiągniecia w dziedzinie kultury | 2016

Skip to content